Sektöründe pek çok yeniliğe imza atan Polin, artık Polin Group bir üyesi olarak daha hızlı büyüyecek.

Basar Pakis, CEO of Polin Group

Sektöründe pek çok yeniliğe imza atan Polin, artık Polin Group bir üyesi olarak daha hızlı büyüyecek

“Polin Group” adı altında holdingleşme sürecini geçtiğimiz günlerde tamamlayan Polin markası yepyeni bir döneme giriyor. Polin Group bünyesindeki tüm marka ve şirketler, holdingin EğlenceKompozit MalzemelerPark Geliştirme ve Funtastic Parklar olarak tanımlanan dört kategorisinden birinin bünyesinde faaliyet gösterecek.

1976 yılında kurulan Polin Waterparks kısa süre içinde su parklarının ve su oyun gruplarının tasarımı, üretimi ve montajı alanında dünyanın bir numaralı şirketi haline geldi. Şirket, yaratıcı çözümleriyle ve Ar-Ge’ye verdiği önemle rakiplerinin daima bir adım önünde oldu.

Polin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Barış Pakiş konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Bu organizasyon değişikliği, şirketimizin dünya eğlence sektöründe geldiği noktanın bir göstergesidir. Şirketimiz tüm dünyada kendi sektörünün herkesçe kabul edilmiş lideridir. 105 ülkede 3000 su parkı projesi gerçekleştiren şirketimiz, yenilikçi yönüyle tüm dünyada ‘ezberleri bozan şirket’ olarak tanınmıştır. Şirketimizin yakın gelecekte başarı grafiğini daha da yükseltmesini bekliyoruz.”

Polin’in dünya çapında tecrübe kazanmasında en büyük pay, şirketin vasıflı ve yaratıcı mühendislik ve tasarım ekibine ait. Tüm ekip üyeleri, sahip oldukları tüm bilgi ve becerileri şirket bünyesindeki diğer hizmet birimleriyle paylaşma kültürüne sahip. Her biri bağımsız bir organizasyon yapısına sahip olan bu hizmet birimleri bir araya gelerek grubun “daima yenilikçi olmak”, “mükemmel kaliteyi tüm dünyaya sunmak” ve “tüm markalarımızla teknoloji lideri olmak” ifadeleriyle tanımlanan ortak vizyonuna katkıda bulunuyor.

Polin Holdingin Kuruluşu

Organizasyon yapısında değişikliğe giderek holdingleşme kararı alınmasının temel sebeplerinden biri, Polin Waterparks bünyesinde, her biri uluslararası alanda başarıya ulaşmış birden fazla marka doğmuş olması.

Yeni organizasyon yapısı sayesinde Polin Group daha entegre çözümler sunarak kârlılığı ve verimliliği arttırmayı ve faaliyetlerinin kapsamını genişletmeyi hedefliyor. Yeni yapı sayesinde şirketin, eğlence parkları sektörünün ürün ve hizmet kalitesine yönelik ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Yeni organizasyon yapısına göre Polin Group şu kategorileri bünyesinde barındıracak:

  • Eğlence: Polin Su Parkları, Oyun Grupları, Oyun Teknolojileri, Polin Akvaryumları, Safari Parkları ve Temalandırma
  • Kompozit Malzemeler: Kompozit Malzemeler, Fipol ve Futuraform Şirketleri
  • Park Geliştirme: Tasarım Stüdyosu, Park Hizmetleri, Proje Geliştirme, Yatırım Planlama ve Yatırım Yönetimi
  • Funtastic Parklar: Funtastic Akvaryumlar, Funtastic Su Parkları ve Funtastic Eğlence Parkları.

Yeni Yönetim

Polin Holding’in başında Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Barış Pakiş ve Grup CEO’su Başar Pakiş bulunacak.

İş Geliştirme Direktörlüğü, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü, Strateji ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve Finans Direktörlüğü birimleri Polin Holdinge destek hizmetleri verecek.

Yeni yapıya paralel olarak birtakım organizasyon değişiklikleri de yapılacak. Bundan önce beş yıl Satış ve Tasarım Direktörü ve beş yıl Satış ve Tasarım Müdürü olarak görev yapan Dr. Kubilay Alpdoğan, yeni dönemde Polin Waterparks Genel Müdürlüğüne getiriliyor. Kubilay Alpdoğan, Polin Waterparks’taki on yıllık çalışmaları sırasında, şirketin yurtiçi ve yurtdışı satış, mimarlık ve konsept tasarımı ekiplerinin başında bulundu. Polin ekibine katılmadan önce Arçelik-LG Elektronik satış ekibi lideri olarak tüketici ürünleri ve HVAC sektörlerinde 6 yıl, ve EGS Bank uluslararası ilişkiler uzmanı olarak muhabir bankacılık ve finans sektöründe 3 yılı aşkın tecrübesi bulunan Dr. Alpdoğan, mühendislik yönetimi alanında yüksek lisans ve endüstri mühendisliği alanında doktora derecelerine sahip.

13 yıl boyunca Polin Waterparks Tasarım Müdürü olarak görev yapan Bilge Pakiş, yeni dönemde Satış ve Tasarım Direktörlüğüne getiriliyor.

Polin Grubu İş Geliştirme Direktörü Eyüp İspiroğlu, grup şirketlerinin yeni ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak. Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Şöhret Pakiş, Polin Grubunun pazarlama ve iletişim faaliyetlerinin başında olacak. Strateji ve İnsan Kaynakları Direktörü Müge Tolunay Gündoğdu, insan kaynaklarıyla ilgili tüm süreçleri yönetecek. Finans Direktörü Erdal Bulut ise grubun tüm mali işlerinden sorumlu olacak.

Yeni organizasyon yapısı sayesinde müşterilerin ihtiyaç duydukları tüm çözümlere ve katma değerli hizmetlere tek bir holding çatısı altında ulaşma imkanı bulacağını ifade eden Polin Grubu CEO’su Başar Pakiş şunları söylüyor: “Çok katmanlı holding yapısının bize sunacağı sinerjiyi müşterilerimize yansıtacağız. Üstün vasıflı ekibimiz ve gelişmiş organizasyon yapımız sayesinde, müşterilerimizin ve ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılaması mümkün olacak.

Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 105 ülkede 3000’den fazla su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; “Daima Yenilikçi”, “Dünya Çapında Üstün Kalite” ve “Teknoloji Liderliği” vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünya’nın en geniş ürün çesitliliğine sahip olan Polin’in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 7 yıl üst üste Avrupa’ nın en iyi su kaydırağı seçilmistir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupa’ lı su kaydırağı üreticisi olmuştur.

Daha fazlası için tıklayınız.


İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: http://www.polin.com.tr

 

Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları indirmek için lütfen tıklayınız.

Tüm hakları saklıdır. Futura Form.